יום שני , 10 דצמבר 2018
Home » בלוג » אחסון אתרים

אחסון אתרים

כאשר אנו רוצים לבנות אתר אנחנו צריכים לאחסון אותו בשרת אחסון. המונח שרת אחסון הוא נשמע כמעט לכל מי שלא בקיא בתחום כמו סינית- כלומר אנשים לא מבינים מה זה שרת אחסון, מה התפקיד שלו ולמה צריך אותו.

נתחיל בהגדרת המונח "שרת אחסון". בכל מחשב שלכם בבית יש כונן קשיח אשר עליו אתם שומרים ומאחסנים את כל הקבצים שלכם ככה שהם מגובים על הדיסק הקשיח. אתר אינטרנט אשר בנוי מקובץ של דפי אינטרנט הוא גם סוג של קובץ אשר יש לשמור אותו על המחשב- השאלה היא היכן לשמור אותו, מכיוון שהמטרה של אתר אינטרנט היא שונה מהמטרה של קובץ רגיל על המחשב. המטרה של אתר אינטרנט הוא להיות נגיש וציבורי- כלומר שכל אחד יוכל להיכנס אליו באינטרנט. לכן במקום דיסק קשיח נשתמש בשרת אחסון. שרת אחסון מחובר לאינטרנט באופן תמידי והאינטרנט בו יותר מהיר מאשר במחשב האישי שלכם.

שרת אחסון הוא לא רק מאחסן אתרים. ישנם כל מיני סוגים של חברות אשר מפעילות שרתי אחסון אתרים אשר מציעים שירותים נוספים כמו שרת של דואר אלקטרוני, אבטחת SSL, הגנה מפני פריצה לאתר שלך ועוד.

כל חברה אשר מפעילה שרת אחסון מציעה מגוון של מסלולים אשר מתאימים לכל מיני סוגים של אתרים. כל חבילה מתאפיינת בעיקר גודל האתר, ברוחב הפס של האתר, שפות התכנות של האתר, מערכת ההפעלה אשר עליה יושב האתר וגישה לבסיס הנתונים.

ישנם כל מיני סוגים של שרתי אחסון. ישנם שרתי אחסון בחינם אשר לרוב שמים מודעות באתר שלך והם מוגבלים. ישנתם שרתי אחסון זולים אשר נמצאים בחו"ל- מה שיוצר בעיה רצינית מכיוון שהאתר שלכם נהיה יותר איטי. הסיבה לכך טמונה בעובדה שבכדי להיכנס לאתר שלכם על הנתונים להגיע משרת אשר נמצא בחו"ל מה שמאט לכם את האתר בצורה משמעותית. לעומת זאת ישנם שרתי אחסון בארץ במגוון של מחירים ובמגוון של מהירויות שונות.

לאחר שסקרנו את המונח שרת אחסון, הבנו מדוע הוא חשוב, אילו שירותים הוא מציע ואילו סוגים של שרתי אחסון קיימים- הבנו כי בבואנו לבנות אתר חובה עלינו לאחסן את האתר שלנו בשרת אחסון. אם אתם מחפשים שרת אחסון מהיר וששם דגש על אבטחה- הגעתם למקום הנכון.

Check Also

גוגל +

ב28 ביוני בשנת 2011 הושקה הרשת החברתית הראשונה של Google אשר נקראת Google+. כמות המשתמשים ...