יום שני , 10 דצמבר 2018
Home » בלוג » בניית אתרים בWordPress

בניית אתרים בWordPress

האם שמעתם לא פעם על המונח WordPress? כיום כמעט כל בונה אתרים וכל מקדם אתרים מכיר את המערכת WordPress. מה זה וורדפרס? מי יכול להשתמש ב וורדפרס? כיצד משתמשים בוורדפרס? במאמר הזה נסקור את מערכת WordPress ונענה לכם על כל השאלות.

מה זה?

מערכת וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן (CMS) אשר באמצעותה ניתן להקים ולנהל אתרי אינטרנט ובלוגים. המערכת בנויה על קוד פתוח, כלומר כל אחד יכול להשתמש במערכת ביד חופשית. באמצעות הוורדפרס ניתן להקים מאתרים קטנים ועד אתרים גדולים. כיום כמעט כל אתר מקצועי ואיכותי בנוי על וורדפרס.

קצת היסטוריה

ב27 במאי בשנת 2003 התפרסמה וורדפרס לראשונה על ידי מאט מולנווג. המטרה שלשמה הוקם הוורדפרס היא יצירת בלוגים. עם השנים, הודות לקהילת המתכנתים שנקראת "קוד פתוח" המערכת שודרגה ועברה שינויים רבים והצליחה לצבור תאוצה ולקוחות רבים. כיום בעולם לפחות 70 מיליון אתרים בנויים על וורדפרס, כלומר כמעט 20% מהאתרים בעולם. כתוצאה מכך נוצר מצב שאתרי ענק רבים בנויים על וורדפס.

כמה זה עולה לי?

זה לא עולה, זה בחינם. הבונוס הגדול בהקמת אתר וורדפרס הוא העובדה שזה בחינם. כל אחד יכול להוריד את וורדפרס מהאתר של וורדפרס באינטרנט ולהקים אתר אינטרנט או בלוג. אתם בטח תוהים מדוע זה בחינם כי כיום אין שום דבר חינם כמעט- אז במקרה הזה כן יש. מכיוון שהוורדפרס בנוי על קהילה של קוד פתוח שהמטרה העיקרית היא לא ליצור רווחים.

מדוע כדאי לי?

קודם כל היתרון הגדול והמשמעותי של שימוש בוורדפרס הוא האפשרות להקים ולערוך את האתר בקלות ובנוחות; לא צריך להיות מתכנת דגול בשביל להקים אתר אינטרנט באמצעות הוורדפרס. עם זאת מומלץ להיעזר באנשי מקצוע על מנת שיצרו לכם אתר מקורי, איכותי ומקצועי יותר. בנוסף, אתם יכולים גם לעצב את האתר שלכם; גם בוורדפרס וגם באתרים רבים קיימים עיצובים רבים שניתן להשתמש בהם, כמובן שעדיף להיעזר גם במקרה זה באנשי מקצוע אשר יצרו לכם עיצוב מקורי ומסוגנן. כמו כן אתם השליטה בתכנים של האתר שלכם היא בידיים שלכם- אתם יכולים להחליט מה יופיע באתר שלכם ומה לא יופיע באתר שלכם. בנוסף בוורדפרס קיימת אפשרות לקשר לרשתות החברתיות בצורה פשוטה וקלה. ישנם עוד יתרונות רבים לוורדפרס אך אלו הם היתרונות העיקריים.

וורדפרס וקידום אתרים

בטח אתם תוהים מה הקשר בין וורדפרס לקידום אתרים. התשובה טמונה בכך שגוגל "מחבבת" את מערכת הוורדפרס וגם וורדפרס "אוהב" את גוגל. כלומר מערכת וורדפרס מספקת כמה דברים אשר גורמים לאתרי וורדפרס להיות מקודמים יותר בגוגל כמו: יצירת כתובות SEF אשר משקפות את התוכן של הדף (לרוב זה יהיה הכותרת של העמוד) וגוגל מעדיף כתובות מהסוג הזה, אפשרות למשתמש בוורדפרס לבחור את מילות המפתח, תגיות והתיאור שיופיעו במנוע החיפוש ועוד.

מי יכול להשתמש?

כל אחד יכול להוריד את מערכת הוורדפרס ולהשתמש בה. הקושי הוא ליצור אתר איכותי ומקורי אשר מעוצב ומסוגנן באופן ייחודי. על מנת שתוכלו ליצור אתר שכזה עליכם להיעזר באנשי מקצוע אשר יעשו את העבודה בשבילכם. בשביל זה יש אותנו.

Check Also

גוגל +

ב28 ביוני בשנת 2011 הושקה הרשת החברתית הראשונה של Google אשר נקראת Google+. כמות המשתמשים ...