יום ראשון , 9 דצמבר 2018
Home » בלוג » כיצד לבחור מילות מפתח?

כיצד לבחור מילות מפתח?

מילת מפתח היא מילה אחת או אוסף מילים אשר הן מתמצתות את הרעיון המרכזי של האתר שלי. כאשר אנו מעוניינים לקדם את האתר שלנו בגוגל עלינו לשבץ את המילות מפתח בצורה נכונה באתר. במידה ונשתמש במילות המפתח בצורה הנכונה זה יסייע לאתר שלי להתקדם בגוגל אל עבר הדפים התוצאות הראשונות בגוגל. השאלה הנשאלת היא, כיצד לבחור את המילות מפתח המתאימות לאתר שלי?

  1. על מנת לבחור מילות מפתח מתאימות עלינו לחשוב "אילו מילים יהיו הכי מתאימות לתאר את האתר שלי? אילו מילים קהל היעד שלי עשוי לחפש בגוגל?". לרוב בעלי האתר ידעו על מה האתר שלהם עוסק וידעו מהן מילות המפתח המתאימות. לעתים יש נטייה לבעלי האתרים לבחור מילות מפתח שמבחינתם יראו מתאימות אך למעשה אלו לא מילים שהלקוח יחפש כי הלקוח פחות מבין בתחום, לכן עדיף להיעזר גם במישהו חיצוני שאינו מבין בנושא.
  2. בחרו ביטויים מדויקים ולא קצרים מדי: הגולשים בגוגל נוהגים לחפש בדרך ביטוי ולא מילה אחת. לכן בחרו ביטויים שהם בין 2 מילים ל4 מילים. חשוב מאוד שהביטויים הללו לא יניבו מאות אלפי תוצאות אבל עם זאת יהיו מבוקשים ומצליחים.
  3. בדיקה ומציאה של מילות המפתח בכלי שנקרא Google Keywords Tool: בכלי זה אנחנו יכולים לכתוב מילת מפתח אחת ולקבל ביטויים שונים עם מילת המפתח הזו. כמו כן בכלי זה אנחנו יכולים לבדוק את התחרות (אם היא גבוהה, בינונית או נמוכה) על אותה מילת מפתח או על הביטוי. דבר נוסף אשר כלי זה מראה לנו הוא מספר החיפושים החודשיים של מילת המפתח או של הביטוי.
  4. שימוש במילים נרדפות והטיית המילים: הטו את מילות המפתח לרבים/זכר/נקבה. כמו כן חשבו על מילים נרדפות למילות המפתח שבחרתם.
  5. השתמשו במילות מפתח עם טעויות שעלולות לקרות: למשל, במקום מילת המפתח "כידון" השתמשו בטעות "קידון".
  6. בדקו באילו מילות מפתח משתמשים האתרים המתחרים. נסו לא להשתמש במילות המפתח שהם משתמשים בהם אלא במילות מפתח ייחודיות לאתר שלכם שהתחרות במילות המפתח הללו נמוכה יותר וקיים סיכוי גבוהה יותר לחשיפתו של האתר שלכם.

בחרו והשתמשו בחוכמה במילות המפתח, אל תפריזו בביטויים ארוכים, אל תפריזו במילות מפתח עם טעויות והשתדלו להשתמש במילות מפתח מרובות לאתריכם- כל אלו בגבול הטעם הטוב. ככל שתקפידו יותר על כללים אלו כך הסיכוי של האתר שלכם להיות מדורג גבוה יותר אצל גוגל, כלומר להתקדם לעבר הדפים הראשונים בגוגל.

Check Also

גוגל +

ב28 ביוני בשנת 2011 הושקה הרשת החברתית הראשונה של Google אשר נקראת Google+. כמות המשתמשים ...