יום שני , 10 דצמבר 2018
Home » שירותי החברה » קידום אתרים ממומן

קידום אתרים ממומן

כאשר אנו מעוניינים לשווק את האתר שלנו במנוע החיפוש Google צצות לנו שתי אפשרויות; האחת היא באמצעות קידום אתרים ממומן (Google adwords) והשנייה היא באמצעות קידום אתרים אורגני. במאמר זה נסקור מהו קידום אתרים ממומן.

כאשר גולש מחפש מונח מסוים- בראש דף התוצאות וגם מתקבלות כמה מודעות שהן תחת הכותרת "מודעות הקשורות למונח שחיפשת". מודעות אלו נקראות מודעות ממומנות בגוגל ובאנגלית Google Adwords.

על מנת לפרסם מודעות ממונות בגוגל עליכם ליצור קמפיין בתוכנה של Google Adwords. לאחר פתיחת הקמפיין עליכם לבחור את מילות המפתח המתאימות לקהל היעד שלכם ולאתר שלכם. מילות המפתח הן למעשה המילים אשר יחפש הגולש ובדף התוצאות שיתקבל לו תופיע המודעה שלך. את מילות המפתח ניתן למצוא באמצעות הGoogle Adwords. לאחר שבחרתם את מילות המפתח עליכם ליצור קבוצות לכל סוג של מילות מפתח. למשל אם האתר שלך עוסק בבגדי ערב ומצאתם את המילות מפתח הבאות- שמלה, שמלת ערב, שמלה מעוצבת, חליפה, טוקסידו, אז תחלקו את מילות המפתח הללו לשתי קבוצות: שמלה וחליפה. לאחר יצירת הקבוצות יש לכתוב את המודעות אשר אותן תהיו מעוניינים שיפורסמו. כתבו מודעות בהתאם להנחיות של גוגל ונסו שיהיו קליטות ומושכות. במהלך התהליך הזה עליכם להכניס את מספר כרטיס האשראי של העסק שלכם ועוד פרטים מזהים אחרים. לאחר התהליך הזה של יצירת קמפיין ולאחר שהקמפיין שלכם עלה לאוויר- גוגל מדרגת את המודעות השונות אשר קשורות לאותה מילת מפתח בהתאם לפרמטרים שונים. הדירוג משפיע על המיקום של המודעה שלכם בתוצאות החיפוש. לכן, מומלץ לשכור חברה אשר עוסקת בתחום הקידום הממומן אשר תסייע לכם לקבל את הדירוג הטוב ביותר.

כל הקלקה על המודעה וכניסה לאתר תעלה לכם סכום כסף- אותו אתם תקבעו. כלומר, כאשר אתם פותחים קמפיין של מודעות ממומנות בגוגל אתם למעשה בוחרים את התקציב היומי שלכם וכמה אתם מוכנים לשלם עבור כל מודעה.

היתרון המשמעותי של קידום אתרים ממומן הוא  שהמודעות הללו למעשה יקפיצו לכם את אחוז הגולשים לאתר שלכם בזמן קצר ביחס לקידום האורגני. אך החיסרון הוא הגדול הוא שרוב הגולשים באינטרנט מעדיפים את האתרים האותנטיים שיצאו להם בתוצאות החיפוש ולכן לא יפנו למודעות.

לאחר הסקירה על קידום אתרים ממומן, מובן כי יצירת קמפיין של קידום ממומן היא לא פשוטה ודורשת השקעה רבה, לכן אל תתפשרו על השיווק של האתר שלכם ופנו לאיש מקצוע שיקדם לכם את האתר.