יום ראשון , 9 דצמבר 2018
Home » בלוג » Google dance

Google dance

אתם עובדים קשה מאוד כדי לקדם אתרים באופן אורגני- כותבים מאמרים, משתמשים בכלים השונים, יוצרים קישורים איכותיים אבל האתר שאותו אתם מנסים לקדם פשוט לא מצליח להתקדם במעלה תוצאות החיפוש בגוגל. אתם בטח תוהים מדוע זה קורה. התשובה לכך טמונה בGoogle Dance או בעברית "ריקוד גוגל".

Google Dance זוהי תופעה של שינוי משמעותי בתוצאות החיפוש של גוגל. בעבר, עד שנת 2003 גוגל היה מבצע עדכון של מסד הנתונים שלו אחת לחודש. עדכון מסד הנתונים לקח מספר ימים ולכן בתקופה זו של העדכון היה שינוי משמעותי בדפי תוצאות החיפוש- כלומר מיקומם של אתרים מסוימים השתנה באופן משמעותי. כל שינוי כזה נקרא Google Dance. לכל Google Dance ניתן שם לפי סדר האותיות באנגלית, בדומה לסופות הוריקן. בחודש נובמבר בשנת 2003 החלו להתבצע שינויים משמעותיים בתוצאות החיפוש בגוגל ככל הנראה כתוצאה מהשינוי באלגוריתם החיפוש של גוגל. לריקוד גוגל זה קראו "ריקוד גוגל פלורידה".

כיום משתמשים במונח Google Dance כדי לתאר גם כן שינוי משמעותי בתוצאות החיפוש של גוגל אך הסיבות לכך שונות; שינוי באלגוריתם של גוגל, תחרות בשוק הקידום האורגני על אותה מילת מפתח, בעיות באתר ועוד.

סיבה נוספת אך עיקרית ל Google Dance היא ניסוי של גוגל. לעתים גוגל מבצע את Google Dance על מנת לבדוק האם אתר אשר נמצא במקום נמוך הוא יותר טוב מאתר אשר נמצא במקום גבוה יותר. הכוונה היא שהשימוש ב Google Dance משמש לדירוג של האתרים. למשל ישנם 2 אתרים–  אתר X  אשר נמצא במקום ה10 בגוגל ואתר Y אשר נמצא במקום ה7 בגוגל. על מנת שגוגל יוכלו לבצע בדיקה הם מקפיצים את אתר X למקום ה7. ככה גוגל יבדוק מהו אחוז הכניסות אל אתר X כשהוא נמצא במקום ה7 לעומת האתר Y שהיה קודם לפני השינוי במקום ה7. במידה ואחוז הכניסות אל אתר X גבוה יותר משל אתר Y במקום ה7 גוגל ידרג את אתר X במקום יותר גבוה ככל הנראה. אם אחוז הכניסות לאתר X זהה או נמוך לאחוז הכניסות של אתר Y גוגל יחזיר ככל הנראה את אתר X למקום ה10.

סיבה נוספת ל Google Danceהיא העובדה שגוגל מורכבת מ10,000 מחשבים אשר מפוזרים במרכזי מידע שונים ברחבי ארה"ב ואירלנד. לכל מרכז מידע יש כתובת IP משלו. כל משתמש אשר נכנס לגוגל מקבל כתובת IP אשר נשמרת במחשב שלו למשך 5 דקות. לאחר ה5 דקות הללו כתובת הIP משתנה- כלומר מרכז המידע משתנה. העדכון השוטף של מסד הנתונים של גוגל מתבצע כל פעם במרכז מידע אחר- לכן התוצאות שתקבלו עכשיו בגוגל עשויות להיות שונות מהתוצאות שתקבלו בעוד 10 דקות בגוגל.

אם אתם מקדמי אתרים או שאתם אנשים פרטיים שמעוניינים לקדם את האתר שלכם, אל תיבהלו מהתהליך שנקרא Google Dance מכיוון שמדובר במשהו זמני אשר לעתים אף עשוי לסייע לאתר שלכם בדירוג שלו בגוגל.

Check Also

גוגל +

ב28 ביוני בשנת 2011 הושקה הרשת החברתית הראשונה של Google אשר נקראת Google+. כמות המשתמשים ...