יום ראשון , 9 דצמבר 2018
Home » בלוג » Google Webmaster Tools

Google Webmaster Tools

כאשר אנו מקימים אתר אנו שואפים שהוא יופיע בעמודים הראשונים בתוצאות החיפוש. ישנם מספר כלים אשר יסייעו לאתר שלי להתקדם במעלה תוצאות החיפוש ואחד מהם הוא Google Webmaster Tools.

Google webmaster tools הוא למעשה אוסף של כלים למנהלי אתרים. באמצעות הכלים הללו מנהל האתר יכול לסקור ולנתח את האתר שלו בצורה טובה יותר וכך הוא יוכל לשפר אותו על מנת שיהיה קל יותר לגוגל לסרוק ולאנדקס את האתר. כתוצאה מכך האתר יתקדם במעלה הרשימה של תוצאות החיפוש.

כיצד להשתמש בGoogle Webmaster tools?

עלייך להיכנס לGoogle webmaster tools ולהוסיף את האתר שלך. לאחר מכן עלייך לאמת כי אכן מדובר באתר שאותו אתה מנהל. האימות נעשה ע"י Meta tag  או ע"י הוספת קובץ html. לאחר אימות האתר שלך עלייך להוסיף את הsitemap  של האתר שלך.

מה ניתן לראות בGoogle Webmaster tools?

בעיות סריקה: בWebmaster tools  ניתן לראות אלו עמודים באתר שלך גוגל סורק ואלו עמודים באתר שלך גוגל מתקשה לסרוק. כתוצאה מכך אתה תשפר את העמודים הללו אשר גוגל מתקשה לסרוק.

קישורים שבורים: באמצעות הWebmaster tools  ניתן לזהות קישורים שבורים לאתר שלך (שגיאה 404). לעיתים קישורים שבורים הם כתוצאה ממחיקה של עמוד באתר שלך או כתוצאה מעמוד בעייתי באתר שלך. לכן עלייך לתקן את הקישורים השבורים הללו ע"י מחיקת הקישור או ע"י תיקון העמוד.

זיהוי דפים פופולאריים  באתר: הWebmaster tools מזהה את העמודים אשר אליהם אחוז הכניסות הוא הגבוהה ביותר ביחס לשאר העמודים באתר. באמצעות כלי זה תוכלו לשפר את העמודים הללו ולחזק אותם.

מיקום ממוצע: הWebmaster tools יציג לכם את המיקום הממוצע של האתר שלכם כאשר מחפשים מונח מסויים. למשל אם האתר שלי עוסק בבישול אז זה יציג לי מה המיקום הממוצע של האתר שלי כאשר מחפשים את המילה "בישול".

מילות מפתח: באמצעות הWebmaster tools יהיה ניתן לראות את המילות המפתח השונות באתר שלך. לצד כל מילת מפתח יופיע גם מספר ההקלקות, מספר ההופעות ומיקום ממוצע.

ישנם עוד כלים רבים אשר מופיעים ב Google Webmaster tools וניתן להיעזר בהם על מנת לשפר ולקדם את האתר שלך.

Check Also

גוגל +

ב28 ביוני בשנת 2011 הושקה הרשת החברתית הראשונה של Google אשר נקראת Google+. כמות המשתמשים ...